Valsts ieņēmuma dienesta (turpmāk – VID) Nodokļu un muitas policijas pārvalde šī gada oktobrī Organizētās noziedzības un citu nozaru specializētajai prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai nosūtīja kriminālprocesu par narkotisko vielu kontrabandu lielā apmērā.

2018.gada februārī Terehovas Muitas kontroles punktā tika veikta padziļinātā kontrole automobilim Volkswagen Jetta, kuru vadīja Latvijas Republikas nepilsonis kurš brauca Krievijas Federācijas virzienā. Pārbaudes laikā tika konstatēts, ka automobiļa motora nodalījumā ir paslēpti divi melna polietilēna iepakojumi ar sablīvētu baltas krāsas vielu, ar uzrakstu “THOR” un četri melni polietilēna iepakojumi ar nezināmu vielu. Par atklāto noziedzīgo nodarījumu VID Nodokļu un muitas policijas pārvaldē tika uzsākts kriminālprocess.

Kriminālprocesa ietvaros tika veiktas izņemto vielu ķīmiskās ekspertīzes, kuru laikā tika noskaidrots, ka izņemtajos iepakojumos atradās 2 997,9g baltas krāsas pulverveida viela, kas satur 2 428,3g kokaīna un 1 643,39g brūnas krāsas kristāliska viela, kas satur 1 368g MDMA, jeb 3,4 metilēndioksimetamfetamīna.

Iegūstot pietiekošu pierādījumu kopumu š.g. 2.oktobrī kriminālprocess pret 1977. gadā dzimušo Latvijas Republikas nepilsoni tika nosūtīts Organizētās noziedzības un citu nozaru specializētajai prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai pēc Krimināllikuma 15.panta ceturtās daļas1, 190.panta otrās daļas un 253.panta trešās daļas.