Turpinot izmeklēšanu kriminālprocesā, kura ietvaros aprīļa beigās tika apturētas divas savstarpēji saistītas organizētas personu grupas, Valsts ieņēmumu dienesta (turpmāk – VID) Finanšu policijas darbinieki šī gada maijā kāda uzņēmuma teritorijā Rīgā atklāja nelikumīgu degvielas uzpildes staciju. Savukārt, tās turētāja transporta līdzeklī tika konstatētas psihotropās vielas.
Nelikumīgā dīzeļdegvielas uzpildes stacija atklāta, veicot kratīšanu kriminālprocesā iesaistītās personas izmantotajās telpās un teritorijā Rīgā. Nelikumīgajā dīzeļdegvielas uzpildes stacijā bija ierīkotas divas dīzeļdegvielas tvertnes, katra ar tilpumu 10 tonnas. No tām ar dīzeļdegvielas sūkņa palīdzību tika uzpildīti transporta līdzekļi. Savukārt, veicot kratīšanu jau šīs dīzeļdegvielas uzpildes stacijas turētāja automašīnā, tika atrastas un izņemtas psihotropās vielas. Tvertnē esošā dīzeļdegviela un psihotropās vielas kriminālprocesa ietvaros tika izņemtas.
Kā informējām iepriekš, VID Finanšu policijas pārvalde šī gada aprīlī apturēja divas savstarpēji saistītas organizētas personu grupas, kas, izvairījās no nodokļu nomaksas.
Izmeklēšanas laikā tika noskaidrots, ka abi grupējumi sniedza savus pakalpojumus ļoti plašam patiesā labuma guvēju lokam – reāli strādājošiem uzņēmumiem, kas darbojās mēbeļu un elektropreču vairumtirdzniecības jomā, apsardzes jomā, kreditēšanas jomā, mazumtirdzniecības specializētajos un nespecializētajos veikalos.
Vēršam uzmanību, ka ikviena valsts ieņēmumu jomā izdarītā noziedzīgā nodarījuma rezultātā tiek radīta negatīva ietekme uz Latvijas tautsaimniecību un ekonomiku kopumā. Uzņēmumi, kas, izmantojot organizētās noziedzības grupējumu sniegtos pakalpojumus, iekļauj savās PVN deklarācijās faktiski nenotikušus darījumus, var piedāvāt preces un pakalpojumus par pazeminātām cenām, kas neveicina godīgu konkurenci konkrētas nozares uzņēmēju vidū.
Veicot 40 kratīšanas rūpīgi slēptajos birojos un noliktavās Rīgā un Rīgas rajonā, tika izņemti fiktīvo uzņēmumu zīmogi, internetbankas kodu kartes, kodu kalkulatori, dokumentācija un citi nozīmīgi lietiskie pierādījumi. Kriminālprocesuālo darbību nodrošināšanai tika piesaistīta pretterorisma vienība Omega.
Visas minētās procesuālās darbības VID Finanšu policijas pārvaldes izmeklētāji veica kriminālprocesa ietvaros, kas uzsākts 2017.gada februārī pēc Krimināllikuma 218.panta 3.daļas un 195.panta 3.daļas par izvairīšanos no nodokļu nomaksas un noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizāciju lielos apmēros.
Izmeklēšanas interesēs plašāka informācija šobrīd netiek sniegta.