28. un 29. jūnijā Cēsīs sarunu festivālā “LAMPA” Finanšu ministrija (FM) ar pretkrāpšanas kustības #Atkrāpies! aktivitātēm sagaidīja visus interesentus, kā arī esošos un jaunus sadarbības partnerus, lai kopīgi vērtētu sabiedrības iesaisti un tās nozīmi, ziņojot vai ceļot trauksmi par nelikumībām un negodprātīgu rīcību. Festivāla laikā Valsts kancelejas teltī “Valsts māja” aicināja izteikt savu viedokli, izaicināt sevi un draugus zināšanu un veiklības pārbaudēs, kā arī meklēt atbildes godprātības un pilsoniskās līdzatbildības veicināšanai Latvijā.

Piektdienas vakarā plkst.18.30 ikviens tika aicināts piedalīties dzīvā sarunā “Klusēšana – ne vienmēr zelts”. Kustības #Atkrāpies! un Valsts kancelejas rīkotās sarunas laikā ikvienam auditorijā bija iespēja iejusties dažādās lomās un paust savu “kāpēc”, izmantojot mūsdienu tehniskos rīkus katra kabatā. Iegūtos rezultātus pārvērta sarunā un kopīgi noteica izaicinājumus, vērtējot sabiedrības iesaisti dažādās situācijās un ziņošanas vai trauksmes celšanas nozīmi.

Diskusijā piedalījās Finanšu ministrijas Eiropas Savienības fondu revīzijas departamenta direktore un kustības #Atkrāpies! vadītāja Nata Lasmane, Valsts kancelejas Valsts pārvaldes politikas departamenta eksperte un viena no Trauksmes celšanas likuma autorēm Inese Kušķe, kā arī Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras valdes priekšsēdētājs Jānis Endziņš un Sabiedrības par atklātību DELNA jurists un projektu vadītājs Jānis Veide. Diskusiju vadīja Centrālās finanšu un līgumu aģentūras direktora vietnieks Mārtiņš Brencis.

Abās festivāla dienās pie Valsts mājas mērīja drosmi un attieksmi pret ziņošanu un trauksmes celšanu #Atkrāpies! barometrā. Festivāla dalībniekus aicināja paust savu viedokli par to, kas un kāds ir cilvēks, kurš ziņo par negodprātībām.

Pretkrāpšanas kustību #Atkrāpies šā gada sarunu festivālā pārstāvēja FM, Valsts ieņēmumu dienests un Valsts darba inspekcija, kā arī Konkurences padome, Centrālā finanšu un līgumu aģentūra un Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra. Aktivitātes, kurās aicināja atklāt un diskutēt par godprātīgas rīcības pamatprincipiem un šā gada kustības tēmu – ziņošanu, norisinājās gan piektdien, gan sestdien visas dienas garumā.

Seko pasākumu norisei arī sociālajos medijos:

Saruna “Klusēšana ne vienmēr zelts”

#Atkrāpies! barometrs

Vairāk informācijas par Valsts kancelejas telti sarunu festivālā “LAMPA” Ministru kabineta mājaslapā.