Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Nodokļu un muitas policija šī gada martā uzsākusi kriminālprocesu pret organizētu personu grupu, kas nodarbojās ar marihuānas audzēšanu, realizāciju lielā apmērā un iespējamo kontrabandu.

VID Nodokļu un muitas policijas darbinieki, pārbaudot viņu rīcībā esošo informāciju, kādas mājas teritorijā Lietuvas pierobežā veica kratīšanu. Tās ietvaros tika atklāta marihuānas audzētava, kurā atradās apmēram 15 – 90 cm gari 200 marihuānas stādi, izžāvēta marihuāna, kā arī viss nepieciešamais tās audzēšanai – siltumapgādes, ūdens apgādes, ventilācijas, gaisa kondicionēšanas un elektroapgādes ierīces, kā arī termometri, puķu podi un citi priekšmeti.

Kopumā tika veiktas 11 kratīšanas. Vienā no aizdomās turamā dzīves vietā tika atrasti un izņemti naudas līdzekļi 20 645,39 Lielbritānijas mārciņu apmērā. Kriminālprocesa ietvaros izņemtie augi tika nosūtīti ķīmiskajai ekspertīzei. Ekspertu atzinums apstiprināja, ka izņemtie augi ir marihuāna.

Par noziedzīgo nodarījumu tika uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 256.panta 2.daļas , 253.1panta 3.daļas un 190.1 panta 3.daļas par personu grupu, kas nodarbojas ar narkotisko vielu realizāciju lielā apmērā un kontrabandu. Izmeklēšanas laikā tika aizturēti 1969.gadā, 1972.gadā un divi 1980.gadā dzimuši Latvijas pilsoņi. Trijām personām ir piemērots drošības līdzeklis – apcietinājums.