Krāpšana ir noziegums, kā rezultātā cieš gan organizācijas, gan sabiedrība – aiz katra krāpnieka ir reāls upuris!
Krāpšana mūsu ikdienā sastopama dažādos veidos un kļuvusi par daļu no ikdienas rutīnas jeb notikumiem, kas mēdz paslīdēt garām bez būtiskas ievērības vai rīcības. Iespējams, tas tāpēc, ka gan valsts, gan ES budžets ir šķietami netaustāms, salīdzinot ar personīgo maciņu un tā saturu. Tomēr arī tā ir mūsu nauda, un mums katram jāuzņemas maza daļa atbildības tās aizsargāšanā, skaļi paužot – ja neesi godprātīgs, atkrāpies!
Pretkrāpšanas kustība apvieno organizācijas, kurām rūp godīgums šajā valstī un kuras ir gatavas sadoties rokās, lai par to cīnītos un šajā cīņā iesaistītu visu Latvijas sabiedrību.
Mūsu mērķis
Aicināt sabiedrību izpētīt un apdomāt pirms uzķerties, izzināt, pirms kļūt par krāpšanas upuri, kļūt kritiskākiem un izvērtēt riskus – gan tos, kas var rasties individuāli, gan tos, kuri pastāv valstiskā mērogā, ja tiek veicināta un tolerēta krāpšanās un ēnu ekonomika.
Mūsu vērtības
Ilgtspējība – ar katru gadu mazināt krāpšanās gadījumus, veicināt sabiedrībā nulles toleranci pret krāpšanos.
Vienotība – sadarbība ar organizācijām, sabiedrības iesaiste krāpšanas apkarošanā.
Atvērta komunikācija – runāt un iesaistīt, informēt un izglītot, nebaidīties un neklusēt.
Uzdrīkstēšanās – cīnīties un atmaskot krāpšanos, ziņot un nepieļaut – stāties ceļā krāpniecībai.
Atbildība – mūsu ikdienas lēmumi ietekmē kopējo valsts un mūsu katra ģimenes labklājību: tas ir mūsu maks, pret kuru izturamies ar atbildību.
Zīmols #ATKRĀPIES!
Pretkrāpšanas kustības zīmola nosaukums #Atkrāpies! ir jaunvārds, kas raksturo pretošanos krāpšanai un ēnu ekonomikai. Tas izveidots, priedēkli ne– vārdā „nekrāpies” aizstājot ar priedēkli at-, kas norāda, ka darbība ir vērsta atpakaļ vai nost. Izsaukuma zīme demonstrē, ka darbības vārds ir pavēles izteiksmē.
darbības vārds [atkrɑːpies]
Vārds izsauksmes formā, kas simbolizē neļaušanos un pretestību krāpniecībai. Tiek izmantots arī kā aicinājums: Ja neesi godprātīgs, atkrāpies!
Skatīt vēl: godprātīgs, neviltots, atbildīgs, #FraudOff!
Tā ir zīme, kas rāda mums pareizo virzienu. Tas ir vairogs, lai atvairītu krāpnieciskas darbības, kā arī brīdinātu citus – es neatbalstu un netolerēju krāpniecību! Tas ir signāls patērētājiem, ka uzņēmums vai organizācija atbalsta godīgu konkurenci un vienādas iespējas un spēles noteikumus visiem tirgus spēlētājiem.
Vienotais sadarbības organizāciju zīmols radīts funkcionāls. Zīmols ir autoritatīvs, tas sniedz skaidru norādi par to, ka organizācija vai iestāde, kas izmanto vienotā zīmola simboliku apņemas būt uzticama un nodrošināt, ka mijiedarbība ar uzņēmumu nerada krāpniecības risku.
Kampaņas logo nekalpos par kvalitātes zīmi, bet demonstrēs organizācijas vai personas noraidošu attieksmi pret krāpšanas darbībām. Tirgotājiem tā ir arī iespēja norādīt, ka viņi pārdod oriģinālas, nevis viltotas preces.