Valsts ieņēmumu dienests (VID), Valsts policija (VP) un Valsts robežsardze (VRS) ceturtdien, 2021. gada 10.jūnijā, vienojās par sadarbības plānu akcīzes preču (cigarešu) nelegālās aprites apkarošanai.

Plāns, kuru parakstīja VID ģenerāldirektore Ieva Jaunzeme, VP priekšnieks Armands Ruks, kā arī VRS priekšnieks Guntis Pujāts, paredz sadarbības efektivizēšanu, ikdienā strādājot, lai izskaustu nelegālas izcelsmes tabakas izstrādājumu nonākšanu Latvijā, kā arī to apriti tirgū.

VID ģenerāldirektore I. Jaunzeme norāda, ka nelegālas izcelsmes cigarešu nonākšana tirgū rada zaudējumus valsts budžetam, jo par šāda veida produkciju nodokļi netiek maksāti, kā arī kropļo konkurenci, radot zaudējumus godprātīgi strādājošiem uzņēmējiem.

Jau līdz šim dažādu jautājumu risināšanā ir bijusi laba sadarbība VID, VP un VRS vadības līmenī, var pat teikt, ka šobrīd visi trīs dienesti noziedzības apkarošanas jomā strādā tik cieši, kā vēl nekad. Ar šodien parakstīto dokumentu tiek skaidri reglamentēta sadarbība starp tiem visu trīs dienestu darbiniekiem, kuri ikdienā strādā, lai nonāktu uz pēdām noziedzīgiem nodarījumiem vai plāniem tos veikt, kā arī tos pārtrauktu. Faktiski tādā veidā tiek panākts, ka praktiskais darbs kļūs operatīvāks un tādējādi arī efektīvāks,” skaidro I. Jaunzeme.

Ik gadu Latvijā tiek konstatēti un izņemti vairāki miljoni nelegālas izcelsmes cigarešu, kuru nonākšana tirgū radītu valsts budžetam miljoniem eiro lielus zaudējumus.