Ko es varu darīt, lai sevi pasargātu?

Lai efektīvāk apkarotu krāpšanu, svarīgs arī Tavs atbalsts!

AR NEJĒDZĪBĀM NAV JĀSAMIERINĀS! DARBINIEKS NAV NIEKS

Kas ir trauksmes cēlējs?
Par trauksmes cēlēju var kļūt ikviena publiskajā vai privātajā sektorā nodarbināta fiziska persona, kura darba vietā ir novērojusi pārkāpumus, kas var kaitēt sabiedrības interesēm.

Ko nozīmē celt trauksmi?
Trauksmi ceļ par pārkāpumiem, kas konstatēti veicot darba pienākumus, dibinot tiesiskās attiecības, kas saistītas ar darba pienākumu veikšanu, vai pēc to pārtraukšanas. Trauksmi var celt gan savā darba vietā (ja tajā ir vairāk nekā 50 nodarbināto), gan ziņojot kompetentajām iestādēm, gan arī publiski.

Trauksmes cēlējs Covid19 pandēmijas laikā
Covid-19 pandēmijas laikā īpaša uzmanība jāpievērš iespējamiem apdraudējumiem sabiedrības veselībai, kas ir viena no Trauksmes celšanas likumā īpaši izceltajām jomām. Trauksmi var celt par epidemioloģiskās drošības prasību neievērošanu darba vietā, palīdzot novērst draudus plašākai sabiedrībai.

Diemžēl 2020. gads parādīja, ar kādām negatīvām sekām saskaras cilvēki, par kuriem darba devējs nav maksājis nodokļus – tiek liegtas vai samazinātas iespējas izmantot valsts atbalsta mehānismus, tāpēc aicinām neklusēt un ziņot par pārkāpumiem darbavietā. Mūsu katra rokās ir mainīt un vērst lietas uz labu.

Vairāk informācijas: trauksmescelejs.lv

Ja pārkāpums neatbilst Trauksmes celšanas likumam, ziņo #Atkrāpies!